پایگاه مقاومت بسیج شهید حسن میرباقری
 
دوشنبه 23 مهر 1397 -

رای به سایت :
19
محبوب
صفحه نخست ›› عکس اقتباسی ›› حوزه 184 مائده ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید حسن میرباقری
1
محبوب  
رای به خبر :
بخش دوم  دستاوردهای انقلاب اسلامی
40 سال ایستادگی

بخش دوم دستاوردهای انقلاب اسلامی

40 سال؛ ایران به پا خاسته... رسول اکرم –صلی الله علیه و آله و سلم-: «حُبُّ الوَطن مِن الایمان»
calendar
تاریخ : 1397/03/22 - 17:33

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید حسن میرباقری  حوزه 184 مائده  ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی ،مبارزه و ایستادگی مردم ایران اسلامی برای برافراشته نگهداشتن پرچم «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» امری است که قریب 40 سال ادامه دارد. دفاعی بی بدیل در برابر هجمه دشمنان دین و ملت، که درست از صبح 23 بهمن 1357.ش آغاز شده و در عرصه های «اقتصاد»، «دفاع نظامی»، «فرهنگ و هنر» و «سیاست» به جدّ دنبال میشود... 

دفاع مقدس و ایستادگی رزمندگان اسلام در برابر دشمن بعثی متجاوز که بیش از 30 کشور حامی سیاسی، مالی و تسلیحاتی اش بودند که اظهر من شمس است. اما در دفاع مردم ایران اسلامی در عرصه های دیگر...

 نعمت تحریم اقتصادی و ادامه جهاد سازندگی و اقتصادی

داستان شروع تحریمهای اقتصادی به این شکل بود که پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام(ره)، بلافاصله اقدامات دولت امپریالیستی آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. یعنی دقیقا در 5 نوامبر 1979.م برابر با 14 آبان 1358.ش، -یک روز بعد از تسخیر لانه جاسوسی- کمیته ویژه ای به ریاست برژینسکی در کاخ سفید تشکیل شد. سه روز بعد هم این کمیته اولین اقدام تنبیهی دولت آمریکا علیه ایران را تصویب و اجرایی کرد تا براساس آن ارسال محموله تسلیحاتی به ارزش 300 میلیون دلاری شامل قطعات یدکی و نظامی که ایران در زمان پهلوی دوم سفارش داده و بهای آن را پرداخته بود؛ ممنوع شد. چند روز بعد از آنهم در 12 نوامبر برابر با 21 آبان کارتر رئیس جمهور آمریکا طی ابلاغیه 4702، واردات نفت ایران به آمریکا را ممنوع کرد و این شروع جریان تحریم یکجانبه آمریکا علیه ایران اسلامی بود.

البته تحریم اقتصادی غرب علیه ایران نتیجه عکس داد و انگیزه ها را برای سازندگی کشور و حرکت به سوی خودکفائی را بیشتر کرد. برای همین امام عزیز(ره) فرمود: «تحریم اقتصادی برای شما یک تحفه آسمانی بود.

و به این شکل این انگیزه قوی و روحیه جهادی در روزنامه های کشور منعکس میشد:

روزنامه کیهان از ابتدای شروع تحریمهای اقتصادی آمریکا طیّ یادداشتی در تاریخ 27 فروردین 1359.ش با عنوان «در صحنه نبرد با امپریالیسم روحیه مصرفی را بشکنیم و راحت طلبان را بایکوت کنیم»، تحریم اقتصادی را فرصتی برای سازندگی کشور معرفی کرد. روزنامه اطلاعات هم در صفحات اقتصادی خود معمولا به انعکاس اخباری با تیترهایی چون «بسیج اقتصادی در خنثی کردن توطئه های دشمنان انقلاب و تحریم های اقتصادی آمریکا نقش بزرگی دارد» و یا «حمایت و پشتیبانی از تولیدات داخلی جهشی است به سوی قطع وابستگی و رسیدن به خودکفایی» میپرداخت.

حتی بعد از تشدید تحریمهای اقتصادی آمریکا علیه ایران، دوباره این موضوع مورد توجه مطبوعات قرار گرفت. مثلا روزنامه ابرار بعد از تشدید تحریمهای اقتصادی آمریکا در سرمقاله شماره 257 خود با عنوان «وحدت انقلابی و توطئه های استکبار» نوشت: «حصر اقتصادی نمتواند اکنون به عنوان سلاحی برنده و کاری در دست دشمن کارساز باشد. زیرا جمهوری اسلامی در برابر چنین حربه ای، از سلاح کارساز وحدت و قناعت سود برده است» و دیگر اینکه اخبار مربوط به تحریمها همچنان در صفحات روزنامه ها دیده میشد:  «اعلام رسمی جنگ اقتصادی آمریکا با ایران، آغاز بازسازی اقتصاد ملی» و یا «آمریکا خواستار شرکت ژاپن در محاصره اقتصادی ایران شد و...

 

اما بعد از رحلت امام عزیز و شروع رهبری آیت الله خامنه ای، باز این جهاد و تلاش و دفاع در برابر تحریمها و هجمه های اقتصادی ادامه پیدا کرد. به همین دلیل هم ایشان هر وقت کم کاری در مسئولان اجرایی کشور میدید، برای ادامه مسیر هشدار میداد و میفرمود:

«کار دیگری که باید انجام بدهیم این است که صحنه جامعه را از سه دشمن بزرگ یعنی فقر، ناامنی و بی سوادی پاک کنیم... باید برای رفع آن، برنامه ریزی و کار و تلاش بشود. ناامنی در کشور، چه ناامنی قضایی، چه ناامنی شغلی و مدنی، برخلاف توصیه اسلام است. یک ضدارزش است.

و یا چند سال بعد و در دیدار با آقای خاتمی-رئیس جمهور وقت- و هیات وزیران در تاریخ 2 شهریور 1377.ش، فرمود: «در زمینه مسائل کشور و به خصوص در زمینه مسائل اقتصادی توجه به اشتغال جوانان و جهت گیری فکری و روحی فرهنگی جوانان خیلی مهم است. خوشبختانه نیروی عظیم این کشور ناشی از نیروی جوان است. این فرصت است و میتواند به عنوان یک نقطه قوت به کار رود.

و به این شکل همان نسل جوان در دهه هشتاد به کمک اساتید و کارشناسان تحولی عمیق در علم، فناوری و تولید ایجاد کردند که دنیا به آن معترف است... 

ادامه دارد.....


 

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 14017


مطالب مرتبط