پایگاه مقاومت بسیج شهید جعفر رشیدی
 
جمعه 03 خرداد 1398 -

رای به سایت :
24
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 184 مائده ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید جعفر رشیدی
0
محبوب  
رای به خبر :
13آبان روز مبارزه با استکبار جهانی
13آبان روز مبارزه با استکبار جهانی

13 آبان ماه گرامی باد
calendar
تاریخ : 1397/08/13 - 18:33

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید جعفر رشیدی  حوزه 184 مائده  ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی ،"مرگ بر آمریکا" شعار متفکرترین و صادق ترین انسانهای ماست

یکی از مهمترین واقعیتهایی را که امام (ره) به دنیا و به ملتهای آزادیخواه نشان داد این است که تنها با قطع استبداد داخلی نمی‌توان به آزادی و استقلال رسید و اگر می‌خواهیم به استقلال و آزادی واقعی برسیم، باید ریشه‌ها و پشتیبانان مستبدین و دیکتاتورها را پیدا کنیم. برای همین بود که امام تسخیر لانه جاسوسی را انقلابی بزرگتر از انقلاب اول نامید.
امام یک درک صحیح و واقع‌بینانانه از تاریخ ملت ما داشت. امام به خوبی بیان می‌کرد که چرا نهضت مشروطه نتوانست به فرجام برسد؟ برای این که هدفش فقط استبداد داخلی بود و به پشتیبانان و دستهای خارجی متوجه نبود. لذا شما می‌بینید که در انقلاب مشروطه تحصن در سفارت انگلیس برگزار می‌شود! این انحراف بود که بعدا دیکتاتوری رضاخان را به ملت ایران تحمیل کرد اما تسخیر لانه جاسوسی نشان داد که انقلاب مسیر خودش را درست می‌رود و فقط به دیکتاتور توجه ندارد بلکه به پشتیبانان دیکتاتور و کسانی که می‌خواهند کماکان مقاصد خودشان را دنبال کنند، توجه داشت و نوک حمله را متوجه مانع اصلی استقلال و آزادی کشور کرد.
شعار مرگ بر آمریکا شعار متفکرترین و صادق ترین انسانهای ما است. اگر می‌گوییم "مرگ بر آمریکا"، منطق امام این بود که این مرگ بر خود بزرگ‌بینی و تحقیر ملتها است. این مرگ بر امریکا، مرگ علیه ملت آمریکا نیست. علیه یک درصدی است که مدافع مناسبات ظالمانه حاکم بر جهان و حتی حاکم بر خود آمریکا است. 
 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19364مطالب مرتبط