پایگاه مقاومت بسیج شهید مهدی تیزقدم
 
یکشنبه 28 آبان 1396 -

رای به سایت :
182
محبوب
صفحه نخست ›› امنیتی و دفاعی ›› حوزه 181 شهید باکری ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید مهدی تیزقدم
4
محبوب  
رای به خبر :
فقر فرهنگی موجب بد حجابی می شود
یادداشت

فقر فرهنگی موجب بد حجابی می شود

طرح مبارزه با بی حجابی و بد حجابی ، امر به معروف و نهی از منکر امری واجب و مسئله مهم در جمهوری اسلامی ایران می باشد.
calendar
تاریخ : 1395/04/16 - 15:36

به یادداشت قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید مهدی تیزقدم  حوزه 181 شهید باکری  ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی ،طرح مبارزه با بی حجابی و بد حجابی ، امر به معروف و نهی از منکر امری واجب و مسئله مهم در جمهوری اسلامی ایران می باشد. 

 بی بندباری های اجتماعی که نشانه از فقر فرهنگی و تهاجم فرهنگی از جوامع کفار است به موضوعی بسیار حائز اهمیت مبدل گشته است.حال سوال این است که چه باید کرد.؟ با بی بندباری چه باید کرد ؟ با بی حجاب چه باید کرد ؟ مجازات بد حجاب چیست ؟ و ...

  براستی پاسخ به سوالات فوق شاید در نگاه سطحی با تشکیل کارگروه های تخصصی برای مبارزه با موضوع بی حجابی و بد حجابی قابل پاسخ و پیگیری باشد ولیکن به عقیده نویسنده در زمان سرازیر شدن سیل و در پس آن خرابی و ویرانی با راه اندازی ستاد بحران شاید بتوان به آسیب دیدگان کمک رسانی کرد ولیکن در چنین موضوع مهمی که ضربات آن از موشک و بمباران دشمن قسم خورده به این نظام و انقلاب بیشتر است نباید تنها در زمان وقوع سیل به فکر حل مشکل سطحی باشیم.

  شاید اگر به کمی قبل تر از وقوع سیل برگردیم با این موضوع مواجه می شویم که راهکار های مقابله با وقوع سیل و سیلاب چه است.مطمئنا این نکته از هیچ اهل فنی پوشیده نیست که این مبارزه تنها از سرخط می بایست پیگیری شود. وجود مرزهای آبی ، خاکی و هوایی و ورود اجناس قاچاق از خارج کشور  موضوع بسیار بسیار مهم بشمار میرود ، ولیکن خوب می دانیم که کنترل چنین امری در کشور پهناوری همچون جمهوری اسلامی ایران با موجود مرزهای بسیار وسیع و گسترده و کنترل با روش وضع موجود امری بسیار مشکل می باشد. حال که نمی توان چنین کنترلی را انتظار داشت باید به این موضوع فکر کرد که کالا وارد شده است و در این مرحله چه باید کرد؟!

  مطمئنان موضوع خرید و فروش کالا در سطح گسترده نیز بازار عمده فروشی را می طلبد و این بازارهای در هر شهر دیاری قابل شناسایی می باشد و با کنترل چنین بازاری نیز می توان بر نحوه توزیع کالا بیش از پیش توجه نمود !

  عده ای  فرمایند که کنترل می شود و باز بر تن عده ای از جامعه رصد می شود. این سوال پیش می آید که از کجا آمده است که ما نمی دانیم.فروشگاه های اینترتنی بازار دیگریست که باید به آن توجه بیشتر نمود.دیگر زمان چرخ زدن دربازار و خرید با دیدن تنها ویترین فروشگاه ها گذشته است و بسیاری از این افراد خرید خود را در چنین فروشگاه های اینترنتی انجام میدهند و باید با استفاده از درگاه های اینترنتی که در این فروشگاه ها وجود دارد و نهاد های بازرسی مختص به فضای مجازی مطالبه نمود که چه می کنند تا باز هم شاهد خرید های اینترنتی این چنینی هستیم.باز عده ای می گویند که این سایت ها از خارج از کشور کنترل می شود و چه و چه که این موضوع قابل قبول نمی باشد چرا که با یک عملیات خرید می تواند آن مراکز نیز شناسایی شود در زمان تحویل بار به هر حال پیکی بار را تحویل میدهد. 

  یک محصول پس از تولید در کارخانه و یا کارگاه می بایست به واحد فروش تحویل داده شود و پس از آن با استفاده از بازار فروش به بازار هدف برسد.این بازار فروش محصول را بر تن مانکن می کند و خرد فروش آن را تهیه می کند و در فروشگاه های کوی و برزن خود مجدد این محصول را بر تن مانکن فروشگاه محلی خود می کند و خریدار نیز با رویت پوشاک محصول را خریداری میکند.

 براستی این که چرا دختران و بانوان ما این چنین محصولاتی را بر تن میکند موضوعی است که در این بحث نمی گنجد و به موضوع تهاجم فرهنگی که از ورود شبکه های تلوزیونی ماهواره ، شبکه های مجازی موبایلی و تبلتی و ... وارد خانواده ایرانی گشته است باید موضوع را پیگیری نمود.

 ولیکن توجه به موضوع خرید و فروش کالا و بررسی روند این فعالیت بخش عمده ای از موضوع را میتواند حل کند.امید است در انتهای این یادداشت از تمامی مسئولین و دستگاه های مربوطه به موضوع فوق درخواست نمود که با توجه بیش از پیش تلاش در تحقق پیگیری مطالبات فوق را شاهد باشیم . انشاالله

نویسنده :

  • مهندس محمد مهدی جلالی فراهانی


انتهای پیام /


مطالب مرتبط