رای به سایت :
267
محبوب
حوزه 181 شهید باکری
ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی
چهارشنبه 03 بهمن 1397 -
اولین نشست بصیرتی به همت قرارگاه جهادی زینبیون و قرارگاه فرهنگی-جهادی حوزه 181 و 182
اولین نشست بصیرتی به همت قرارگاه جهادی زینبیون و قرارگاه فرهنگی-جهادی حوزه 181 و 182

به همت قرارگاه جهادی زینبیون و قرارگاه فرهنگی-جهادی 181 شهید باکری(بسیج برادران) و 182 فدک(بسیج خواهران)، اولین نشست بصیرتی با موضوع جریان شناسی فتنه در روز شنبه 23 دی ماه 1396 در مسجد جامع نارمک برگزار گردید.
calendar
تاریخ : 1396/10/24 - 01:31
5
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 181 شهید باکری  ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی ، نشست بصیرتی با محوریت جریان شناسی فتنه، با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط جناب آقای مصطفی ایلخانی آغاز گردید.ایشان سپس به خوش آمدگویی و عرض خیر مقدم خدمت همه حضار گرامی علی الخصوص به سردار اثباتی و همچنین جانشین محترم ناحیه شهید بهشتی پرداختند.

سپس فرمانده محترم حوزه 181 شهید مهدی باکری، با اشاره به حوادث اخیر و ناامنی های پیش آمده در سطح کشور، دخالت بیگانگان و دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی من جمله آمریکا و گروهک منافقین را در شکل گیری این جریانات یادآور شدند.

در ادامه، کلیپی با محوریت فتنه اخیر و سخنان رهبر معظم انقلاب در این حیطه، برای حضار گرامی پخش شد.

در بخش بعدی برنامه، از برادر بسیجی جهادی، مهدی جلوه عضو تیم ملی والیبال نوجوانان قدردانی به عمل آمد.

سپس سردار اثباتی، سخنرانی خود با موضوعیت جریان شناسی فتنه را آغاز نمودند. ایشان برنامه آمریکا برای مقابله با ایران را در سه مرحله 1-فشار اقتصادی، 2-اغتشاش و 3-فروپاشی معرفی کردند. سپس خاطر نشان کردند ما با دشمن قسم خورده ای مواجهیم که برای رسیدن به اهداف پلید خود هیچ خط قرمزی نمی شناسد. ایشان به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کردند که فرمودند "این اتفاق، سه جنگ تو در تو بوده است".

سردار اثباتی با اشاره به آمار زخمی های نیروی انتظامی (به عنوان نیروی آموزش دیده و مجهز) در حوادث اخیر که چندین برابر آمار زخمیان اغتشاش گران بوده است، فرمودند این آمار نشان از این دارد که عزیزان نیروی انتظامی نه برای سرکوب و کتک زدن، بلکه برای روشنگری و ایثار در صحنه آمده بودند.

ایشان طراحان این اغتشاشات را دارای کینه چهل ساله از مقاومت مردم ایران دانستند و این جنگ را جنگی علیه عامه مردم ایران و نه فقط علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی دانستند. همچنین فرموند چرا باید در فضای مجازی توسط کانال های بیگانه، آموزش های شورش گری و اغتشاش من جمله ساخت کوکتل مولوتوف و مواد منفجره و تخریبی داده شود؟ چرا مساجد و حسینیه ها را آتش می زنند؟ چون این اماکن کانون تجمعات مردمی هستند. چون کینه ورزان ضد ارزش های مردم و ضد مردم هستند.

ایشان در بخش دیگر سخنان خود به شکاف افکنی فتنه گران بین ایرانی و غیر ایرانی پرداختند و خاطر نشان کردند، برخی با پول رژیم سعودی، شعار ایرانی بودن و پان ایرانیسم می دادند و هدفشان اخلاف افکنی بین عرب و عجم بوده است. شعار طرفداری از ایران را می دادند و دعوت به نژاد پرستی ایرانی می کردند با این نیت که ایران را نابود کنند.

ایشان همچنین لایه ای دیگر از این جنگ را جنگ اسلام با ضد اسلام دانستند و برای نمونه عنوان کردند، مجری فراری محمد حسینی دستور داده مردم هر روحانی را با لباس روحانیت دیدند به قتل برسانند. همچنین 120 بسیجی را معرفی کرده و گفته:" این بسیجیان را دنبال کنید و وقتی از خانه بیرون رفتند، به خانه آنها حمله کرده، خانواده آنان را به قتل رسانیده و اجساد آنها را سوزانده، فیلم و عکس بگیرید و برای ما بفرستید تا در شبکه های مجازی منتشر کنیم". سردار اثباتی با بیان این که چقدر یک نفر می تواند مانند فرد ذکر شده ترسو و بزدل باشد، فرمودند این وحشی گری ها را در تاریخ از امثال هند جگرخواره سراغ داریم و امروزه می بینیم که این گونه افراد پیرو همان مکتب هستند.

ایشان در ادامه سخنان خود فرمودند، این که می گویند این اغتشاشات دلیلش بیکاری در بین جوانان بوده، صحیح نیست زیرا تنها 7 درصد از دستگیر شدگان حوادث اخیر بیکار بوده اند و 35 درصد از آنان کارمند دولت و 45 درصدشان نیز دارای مشاغل آزاد بوده اند که فرهنگ و هویت خورد را فروخته بودند.

سپس متذکر شدند، هر عاقلی می فهمد که گروهک منافقین در ایران منفور عموم مردم هستند و کسانی که امید به این گروهک داشتند، از همان ابتدا شکستشان آشکار بود. منافقین 17000 ایرانی را کشتند. اگر کسی شعار ایرانی بودن می دهد باید تقاص خون های این همه ایرانی بیگناه را از این گروهک بگیرد و نه این که با آنها هم صدا شود.

ایشان جریانات اصلی حوادث اخیر را چهار دسته معرفی کردند: 1-شورشی ها 2-سلطنت طلب ها 3-جریانات تکفیری 4-بهایی ها. در ادامه سردار اثباتی به این نکته اشاره کردند که این چهار گروه نه دین می شناسند و نه مردم و نه وجدان انسانیت دارند. پس مشخص است که با ایران که کشوری انقلابی، دینی و مردمیست مقابله خواهند کرد.

ایشان سپس به خباثت های رژیم صهیونیستی اشاره کردند و فرموند صنعا بدون هیچگونه عارضه دفاعیست؛ با این حال 2 سال است که سعودی ها و صهیونیست ها در شکستن یک صف دفاعی عاجز شده اند. آیا این ضعیفان و ترسوها قدرت مقابله با ایران را خواهند داشت؟

سردار اثباتی خاطر نشان کردند جنگ تمام نشده ولی موازنه به نفع ایران تغییر کرده است. ایشان سپس به این سخن مقام معظم رهبری اشاره کردند که فرمودند:" می گویند حکومت ایران از قدرت امریکا هراس دارد؛ در پاسخ می گوییم اگر ما از شما هراس داشتیم، چگونه در دهه پنجاه شما را از ایران بیرون ریختیم و در دهه نود نیز شما را از کل منطقه بیرون راندیم؟ "

ایشان سپس با اشاره به سخنان اخیر رییس جمهور آمریکا فرمودند خلاصه این بیانیه ها و قلدری ها چیزی جز این نیست که آقای ترامپ می گوید: "ما حریف ایران نمی شویم! ای اروپاییان بیایید و به ما کمک کنید "

این سردار رشید اسلام در نهایت به بیان خاطراتی از 8 سال دفاع مقدس پرداختند و در این بین به افراد مؤثری چون شهید حسن باقری اشاره کردند.

نشست در نهایت با گرفتن عکس یادگاری بسیجیان با سردار اثباتی به پایان رسید.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19206
مهرزاد کربلاییمطالب مرتبط