رای به سایت :
267
محبوب
حوزه 181 شهید باکری
ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی
جمعه 27 مهر 1397 -
نظارت مشترک از پایگاه های شهید هفت خانگی و شهید سی سی
با حضور فرمانده محترم و اعضای محترم شورای حوزه 181 انجام گردید:

نظارت مشترک از پایگاه های شهید هفت خانگی و شهید سی سی

جلسه نظارت و سرکشی از پایگاه شهید محمد علی هفت خانگی حوزه 181شهید مهدی باکری و همچنین پایگاه شهید محمد رضا سی سی حوزه 182 فدک در روز پنجشنبه مورخ 21 دی ماه 1396 در مسجد حضرت ولی عصر (عج) برگزار گردید.
calendar
تاریخ : 1396/10/21 - 23:17
5
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 181 شهید باکری  ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی ، جلسه نظارت از پایگاه شهید محمد علی هفت خانگی (بسیج برادران) و همچنین پایگاه شهید محمد رضا سی سی (بسیج خواهران)، با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط جناب آقای محمود صالحی آغاز گردید.

سپس فرمانده محترم حوزه ضمن خوش آمدگویی به همه حاضرین در جلسه، به توانایی های بالای دو پایگاه بسیج برادران و خواهران مسجد حضرت ولی عصر (عج) اشاره نمودند و به عنوان نمونه، جمع آوری و ارسال حجم قابل توجه کمک های مردمی جهت یاری رسانی به هموطنان زلزله زده کرمانشاهی توسط برادران و خواهران بسیجی این دو پایگاه را خاطر نشان کردند و از زحمات ایشان قدردانی نمودند.

فرماندهی محترم حوزه مقاومت 181 شهید مهدی باکری، ضمن اشاره به تغییر و تحولات اخیر حوزه 181، رویکرد کنونی این حوزه را رویکردی کاملاً جهادی معرفی نموده و بر لزوم راه اندازی قرارگاه های جهادی و فرهنگی با همکاری هر دو حوزه 181 بسیج برادران و 182 بسیج خواهران، تأکید نمودند.

ایشان هدف از تشکیل این جلسات و نظارت ها را جمع آوری اطلاعات پایگاه های بسیج برادران و خواهران به صورت مشترک از نزدیک و بدون واسطه، در راستای تجزیه و تحلیل دقیق تر اوضاع فعلی و به تبع آن سیاست گذاری های مناسب تر در جهت تعالی روز افزون پایگاه های تحت پوشش حوزه 181 عنوان کردند.

سپس بر این نکته تأکید کردند که حوزه مقاومت 181 شهید مهدی باکری و یکایک پایگاه های تحت پوشش آن، باید دارای روحیه جهادی در تمامی معاونت ها باشند، چرا که تمامی مسئولیت های شورای حوزه و همچنین شورای پایگاه ها بالنفسه دارای اهمیت بالایی هستند.

در ادامه جلسه، فرمانده محترم بسیج خواهران پایگاه شهید محمد رضا سی سی به بیان نقطه نظرات خود پرداختند. ایشان با اشاره به همکاری خوب بسیج برادران با پایگاه بسیج خواهران، این مشارکت ها و همدلی ها را لازمه پویایی بسیج در مسجد دانستند.

سپس با متذکر شدن این مسئله که مسجد حضرت ولی عصر (عج) در محله ای واقع است که در آن درصد قابل توجهی از مردم آن از برادران و خواهران ارامنه هستند، بر لزوم فرهنگ سازی به خصوص در زمینه حجاب در سطح محله  تأکید کردند و برگزاری جلسات متعدد در حوزه امر به معروف و همچنین همکاری همه ذینفعان مسجد در این امر را در پیشرفت روز افزون این بخش مؤثر دانستند.

پس از اتمام سخنان خواهران محترم بسیجی، فرمانده محترم پایگاه شهید محمد علی هفت خانگی به بیان نکاتی در رابطه با پایگاه تحت مسئولیت خود پرداختند. ایشان فرمودند مسجد حضرت ولی عصر(ع) دارای برنامه های متنوعیست که از شاخص ترین آنها می توان به برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا در خیابانهای مجاور مسجد که با مشارکت حدود سه هزار نفری همراه است، اشاره نمود.

ایشان سپس اشاره به فعالیت های مسجد در راستای شعار امسال یعنی اقتصاد مقاومتی-تولید،اشتغال نمودند و فرمودند در این زمینه جلسات مؤثری در رابطه با اشتغال زایی توسط بسیجیان و پیشکسوتان مسجد برگزار می گردد.

همچنین به معرفی اعضای شورای پایگاه حاضر در جلسه و همچنین نقاط قوت وضعف پایگاه تحت مسئولیت خود پرداختند و پیشنهادات و راهکارهایی را نیز به فرمانده محترم حوزه 181 ارائه دادند.

سخنان ایشان در نهایت با اعلام برنامه یادواره شهدا که در روز 19 بهمن ماه در مسجد ولی عصر (عج) برگزار خواهد شد و همچنین دعوت از همه اعضای حاضر در جلسه به حضور در این مراسم، پایان یافت.

سپس جناب آقای ترابی به عنوان یکی از پیشکسوتان دارای تجارب ارزشمند پایگاه هفت خانگی، مسائلی را بیان نمودند که در این بین می توان به پیشنهاد تأسیس پایگاه بسیج ویژه ارامنه عزیز در سطح محله های ارامنه نشین اشاره نمود.

در ادامه، یکایک اعضای محترم شورای حوزه 181 شهید مهدی باکری، ضمن معرفی خود، به بیان نظرات و دیدگاههایی در حیطه مسئولیتی خود پرداختند.

در نهایت، فرماندهی محترم حوزه 181 به جمع بندی مباحث مطرح شده و پاسخ به سؤالات و انتقادات ایجاد شده پرداختند و ضمن تأکید بر لزوم ارتباط مؤثر بسیجیان پایگاه با امام محترم جماعت مسجد مخصوصاً در حوزه صالحین و تربیتی، بار دیگر اهمیت بحث های جهادی و محرومیت زدایی را یادآور شدند.

جلسه در نهایت با قرائت دسته جمعی سوره عصر توسط حاضرین، پایان یافت.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19206
مهرزاد کربلایی


مطالب مرتبط