رای به سایت :
267
محبوب
حوزه 181 شهید باکری
ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی
چهارشنبه 03 بهمن 1397 -
جلسه فرماندهان پایگاه ها و اعضای شورای حوزه مقاومت 181 شهید مهدی باکری
جلسه فرماندهان پایگاه ها و اعضای شورای حوزه مقاومت 181 شهید مهدی باکری

در روز سه شنبه مورخ 19 دی ماه 1396، جلسه فرماندهان محترم پایگاه ها و اعضای محترم شورای حوزه 181 شهید مهدی باکری در پایگاه شهید محمد علی الیاسی (مسجد حضرت ابوالفضل (ع)) برگزار گردید.
calendar
تاریخ : 1396/10/19 - 23:03
4
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 181 شهید باکری  ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی ، جلسه فرماندهان محترم پایگاه ها و همچنین اعضای محترم حوزه مقاومت 181 شهید مهدی باکری با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط امام جماعت محترم مسجد حضرت ابوالفضل (ع) آغاز گردید.

سپس فرماندهی محترم حوزه مقاومت 181 شهید مهدی باکری ضمن خوش آمد گویی به اعضای حاضر در جلسه، به بیان هدف تشکیل جلسه پرداختند و فرمودند با توجه به تغییر و تحولات صورت گرفته در سطح این حوزه، از این پس باید رویکرد این حوزه رویکردی کاملا جهادی در همه ی جنبه ها باشد.

ایشان سپس به لزوم برخورد خوب نیروهای بسیجی با مردم در راستای منویات مقام معظم رهبری یعنی همان جذب حداکثری و دفع حداقلی تأکید و به نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی و آمریکایی در راستای بیدار شدن روحیه حقیقت طلبی در جوامع بشری مخصوصاً جوانان اشاره نمودند.

در ادامه، با اشاره به بروز حوادث و ناامنی های اخیر، اهمیت حفاظت از مقر و هوشیاری فرماندهان و بسیجیان پایگاه ها در حراست از پایگاه تحت مسئولیتی خود را متذکر شدند.

سپس فرموند علاوه بر بخش های اطلاعاتی و عملیاتی، سایر معاونت های حوزه 181 اعم از فضای مجازی، بسیج سازندگی، تربیت و آموزش (صالحین)، علمی و پژوهشی، قرآن و عترت، اردویی و ... از اهمیت بالایی برخوردارند و حوزه 181 زین پس باید در همه بخش ها و جنبه ها دارای پویایی و پیشرفت روز افزون با رویکرد جهادی باشد.

رویکرد دیگر حوزه 181 که توسط ایشان بیان گردید، راه اندازی هیأت های اندیشه ورز در راستای سخنان مقام معظم رهبری، با شرکت پیش کسوتان و افراد با تجربه در حوزه های کاری مختلف بسیج می باشد.

همچنین ایشان به  لزوم راه اندازی قرارگاه های فرهنگی و سازندگی در سطح همه پایگاه های زیر مجموعه حوزه شهید مهدی باکری با مشارکت بسیج برادران، بسیج خواهران و همچنین ائمه محترم جماعات پرداختند.

در ادامه جلسه، جناب آقای امیر مغاره ای، به سخنرانی در رابطه با موضوع گشت های محله محور بسیج پرداختند. ایشان با ذکر این نکته که تأمین امنیت مساجد از مهم ترین وظایف نیروی مقاومت بسیج است، فرموند تمرکز گشت های محله محور بیشتر حول محور سرقت های محلی می باشد.

طبق سخنان ایشان، منظور از محله در نام گذاری این نوع گشت ها، محیط پیرامونی مساجد و حوزه استحفاظی هر پایگاه مقاومت می باشد.

ایشان سپس به اهمیت فرهنگ سازی در رابطه با این موضوع در بین مردم و ائمه محترم جماعات اشاره نمودند و فرموند باید همکاری و همدلی لازم در این رابطه به وجود آید تا ان شاالله این نوع گشت ها بتوانند در راستای افزایش امنیت جامعه و همچنین اعتلای وجهه بسیج به عنوان نیرویی خدمت گزار بین آحاد مردم، تأثیر گذاری خوبی را داشته باشند.

در پایان جلسه، فرماندهی محترم حوزه 181 به معرفی اعضای تازه منسوب شده در شورای حوزه پرداختند و همچنین از زحمات مسئولین قبلی قدردانی نمودند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19206
مهرزاد کربلاییمطالب مرتبط