رای به سایت :
2832
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی
پنجشنبه 04 بهمن 1397 -
بهترین نرم افزار جایگزین تلگرام چیست
قرارگاه زینبیون /

بهترین نرم افزار جایگزین تلگرام چیست

قرارگاه زینبیون /معرفی ۵ پیام رسان معروف ایرانی
calendar
تاریخ : 1397/01/31 - 23:57
11
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی ، 

حدود چهار سال پیش بود که کاربران ایرانی رکورد سریعترین مهاجرت تاریخ را به نام خود ثبت کردند در آن زمان کاربران ایرانی بخاطر کندی عملکرد شبکه پیام رسان هایی همچون (وایبر) جایگزین رایگان دیگری به نام (تلگرام) را انتخاب کردند . با توجه به اظهارات مسئولین کشور احتمال فیلتر شدن دائمی پیام رسان تلگرام در سال ۹۷ وجود دارد به همین خاطر دوباره زمزمه مهاجرت از این پیام رسان محبوب که در چند سال اخیر با زندگی و کسب و کار ایرانی ها عجین شده بود، به پیام رسان دیگری شنیده می شود . در این گزارش می خواهیم برای حمایت از پیام رسان های داخلی ، به معرفی چند پیام رسان که ساخت جوانان کشورمان می باشد و امکاناتی در حد و اندازه تلگرام در اختیار شما می‌گذارند و در زمان فلیتر تلگرام می‌توانید از آنها استفاده کنید بپردازیم .

 

1- پیام رسان سروش

 

پیام رسان سروش یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن های پیام رسان فعلی ایرانی محسوب می‌شود که بدون تردید یکی از اصلی ترین کاندیدهای جایگزین تلگرام هم خواهد بود . این برنامه با سیستم عامل های اندروید ، iOS ، ویندوز، لینوکس و مک او اس سازگاری داشته و از این نظر تقریبا بی‌نظیر است .

اپلیکیشن پیام رسان سروش علاوه بر قابلیت های اصلی که تمام برنامه های پیام رسان ارائه کرده‌اند ، ویژگی های دیگری همچون امکان خرید شارژ و پرداخت پول و غیره را هم ارائه می‌کند . بنابراین مطمئنا پیام رسان سروش می‌تواند یکی از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام باشد .  

 

۲- پیام رسان بیسفون پلاس

 

 اپلیکیشن پیام‌ رسان ایرانی دیگری که به عنوان جانشین تلگرام می‌توان استفاده کرد ، بیسفون پلاس نام دارد . این اپلیکیشن امکان ارتباط متنی و صوتی با دوستان و آشنایانتان را به رایگان در اختیار شما می‌گذارد . در بیسفون پلاس می‌توانید گروه و کانال بسازید و با مخاطبان خود در ارتباط باشد .

پیام ‌رسان بیسفون پلاس را می‌توانید روی دستگاه‌های اندرویدی و آی ‌او اس نصب کنید و با آن ارتباطی سریع‌تر از اپلیکیشن‌های خارجی داشته باشد .  

 

۳- پیام رسان آی ‌گپ

 

پیام‌ رسان آی‌گپ یکی از اپلیکیشن‌های است که جای خالی تلگرام را به خوبی می‌تواند پر کند . تفاوت آی‌گپ نسبت به رقبای خود ارائه سرویسی رمزنگاری شده است که امنیت اطلاعات و حریم خصوصی کاربران را حفظ می‌کند . آی‌گپ محیط بسیار خوبی دارد و امکان ایجاد کانال‌ را نیز در اختیار شما می‌گذارد . این برنامه قابلیت ارسال فایل را نیز دارد و برای استفاده از کاربران خود هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کند .

پیام‌رسان آی‌گپ علاوه بر اندروید و آی‌ او ‌اس روی سیستم ‌عامل‌های ویندوز و لینوکس نیز نصب می‏شود تا ارتباطی بدون حد و مرز را به شما ارائه دهد .  

 

۴- پیام رسان گپ

 

اپلیکیشن پیام رسان گپ هم تمام اقداماتی که انتظار دارید یک برنامه پیام رسان قادر به انجام آن ها باشد را ارائه کرده است . امکان رد و بدل پیام های صوتی ، تصویری ، متنی ، تشکیل گروه و غیره همگی توسط برنامه گپ پشتیبانی می‌شوند .

این اپلیکیشن نقاط قوت بسیاری دارد ضمنا اپلیکیشن گپ با هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس سازگاری دارد .

 

  ۵- پیام رسان ایتا

 

اپلیکیشن ایتا یکی از پیام رسان‎های ایرانی است که در روزهای اخیر تیتر اصلی بسیاری از رسانه‌های داخلی شده و از این پیام رسان به عنوان جایگزین تلگرام اسم برده می‌شود . چرا که به طور کلی یک نرم افزار مشابه به تلگرام بوده و حتی بعید نیست که سورس اصلی آن نیز همان باشد . تمام افرادی که از اپلیکیشن ایتا استفاده کرده‌اند به این موضوع اقرار نمودند که ایتا دقیق و عین به عین همانند تلگرام طراحی شده است و ذره‌ای بین ایتا و تلگرام تفاوتی وجود ندارد و تنها مورد متفاوت این دو اپلیکیشن ، صرفا رنگ اپ و لوگوی استفاده شده در آن است که خب بدیهی بود این اتفاق بیفتد!

شباهت اپلیکیشن ایتا به تلگرام به قدری زیاد است که بسیاری از کاربران ایتا را با نسخه‌های غیررسمی تلگرام اشتباه گرفته و حتی زمزمه کپی بودن ایتا از همین نسخه‌های غیررسمی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند ولی این موضوع به صورت کلی توسط مسئولین اپلیکیشن ایتا رد شده و مدعی برنامه نویسی از پایه این پیام رسان هستند .  

 

در پایان

 

باید به این نکته اشاره کنیم که پیام رسانی همچون تلگرام حدود ۱۰ سال است که شروع به فعالیت کرده است ولی از عمر پیام رسان های داخلی بیش از ۵ سال نمی گذرد پس نمی توان انتظار داشته باشیم تمام قابلیت هایی که تلگرام دارند پیام رسان های داخلی نیز داشته باشیم اما مردم کشورمان می توانند با استفاده کردن از این پیام رسان ها به نوبع خود از این پیام رسان ها حمایت کنند چرا که با بررسی هایی که انجام شده است کاربران ایرانی بیش از ۳۰ میلیون بار این پیام رسان ها را دانلود کرده اند ولی متأسفانه از آن ها استفاده نکرده اند و حساب کاربری خود را پاک کرده اند. در مرحله بعد مسئولین کشور نیز وظیفه دارند تا در مرحله اول ملزومات مورد نیاز این پیام رسان ها را تأمین نمایند تا بتوانند با پیام رسان های خارجی رقابت نمایند در مرحله دوم نیز باید فرهنگ سازی لازم را برای جلب اعتماد مردم از این پیام رسان های را به عمل آورند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 13952


tags
   خبر قسم        عکس قسم        مصاحبه قسم        ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی        منطقه 8        محله فدک        قرارگاه زینبیون /        معرفی ۵ پیام رسان معروف ایرانی                                    

مطالب مرتبط